logo
 
  Osobowość Symchy Kellera video zdjęcia albumy plany kontakt sklep  
strona główna
 

  Koncert ramach obchodów XXIV Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim - Warszawa 17 stycznia 2021.

line1
"Dla moich Braci i Sióstr"

Moi Drodzy Przyjaciele!
Wczoraj mieliśmy zaszczyt zagrać dla Was koncert w Warszawie z okazji obchodów XXIV Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim. Naturalnym jest, że bardzo trudno gra się dla " nieobecnych", ale uwierzcie mi przez cały koncert czuliśmy Waszą obecność. Dziękujemy Wam za to, że zawsze jesteście z nami!  ❤️ 
fb komentarze
 

  Chanukowa Premiera - koncert "Dla Nieobecnych" - Wojsławice 2020

line1
Dla Nieobecnych

Stało się! Mam wielką przyjemność poinformować, że właśnie ma miejsce premiera naszego koncertu z synagogi w Wojsławicach
"Dla Nieobecnych".
Muszę Wam powiedzieć, że jest to dla mnie specjalny koncert.
Ta synagoga oraz pieśni, które zagraliśmy wytworzyły atmosferę wspólnej medytacji. Teraz możemy się z Wami tym czasem podzielić. Proszę posłuchajcie tej muzyki, przekazujcie innym, to taki dar na święto Chanuki.

Życzę Wam pięknych świątecznych dni!

Koncert został nagrany przy wspaniałej współpracy z:
logo Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach
Urzędem Gminy Wojsławice
Wojsławice – historia miejscowości

  Premiera - październik 2020

line1
NIGUN SIMCHA - Pieśń Radości

Rabi Nachman mówił: "Nigdy, przenigdy nie daj się pokonać, nie daj się pokonać zniechęceniu i rozpaczy. Nie wolno poddawać się. To co wolno to wydobyć z siebie prawdziwą siłę, którą daje radość i dopiero wtedy się zwycięża."

Trzecie z serii Eko Chasidut wideo przekazujemy Wam w trudnych czasach. Wielu ludzi, wiele narodów walczy teraz o wolność. To nasz niski ukłon w stronę tych, dla których wolność i godność człowieka stanowi najwyższą wartość. ❤️

  Psalm 130 "Z głębokości wołam do Ciebie Panie"

line1
HOŁD DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Codziennie dochodzą do nas informacje o kolejnych ofiarach pandemii. Pragnęliśmy stworzyć listę rabinów, przywódców gmin, działaczy, filantropów z religijnych środowisk żydowskich, którzy odeszli. Nie daliśmy rady... Setki, tysiące nazwisk... Ludzi starszych, młodych, kobiet, dzieci. W obliczu tego wszystkiego, kiedy ludzi zabija koronawirus, zmiany klimatyczne, głód przerażające jest to czym zajmują się nasze "elity".
Dlaczego ci ludzie są naszymi elitami?!
Co my robimy dla nas i dla naszych dzieci?!

HOŁD DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI
W ich intencji oraz wszystkich, którzy zmarli oraz którzy walczą z epidemią dedykujemy z całego serca ten psalm.

  Premiera - lipiec 2020

line1
Pieśń chasydów z Bełza - BAM

Dzisiaj mamy wspaniały dzień! Którym z radością dzielę się z Wami. Oprócz koncertowej wersji " Areszes..." mamy coś naprawdę specjalnego:

ABSOLUTNA PREMIERA! Pieśń chasydów z Bełza- BAM.
Nagrany na żywo we wsi Bratnik. Mocno wzięliśmy sobie do serca azjatycki charakter Narodu Izraela 😆
Nigun Gur II

Rabi Baal Szem Tow powiedział, że najciekawsze rzeczy dzieją się nocą. Zatem przedstawiam Wam nasz nowy teledysk. To medytacja i modlitwa, dla naszego domu - Ziemi i jego mieszkańców niezależnie od wyznania, kultury, koloru skóry...
Po wielu przeszkodach, w cieniu pandemii i innych wrogich sił możemy przedstawić pierwszy z trzech teledysków. Wielką inspiracją dla tej muzyki są zawsze słowa Rabiego Nachmana z Bracławia:
"Nic nie czyni człowieka bardziej wolnym niż radość. Radość wyzwala umysł i napełnia go spokojem."
"Uświęcaj swoje usta modlitwą i nauką, nozdrza - długim spokojnym oddechem, uszy - słuchaniem mądrych słów, a oczy - zamknięciem ich na to co proponuje zło.

"Miejsce nagrania - Bratnik. Słowa uznania i szacunku dla realizatora wideo Kacpra Pęczuły #LublinGra, wielkie podziękowania dla Ewy, Moniki, Piotra i Romana za gościnę i potężną dawkę energii.
Podziękowania dla Szoszany, która jest ze mną w tym projekcie od początku.

  Bramy / The Gates

line1
 
 
strona główna     kontakt

Compyright ©2020 Symcha Keller. All rights reserved.